GrUp HePsİ FaNaTiKlErİ HoŞgElDiNiZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

hürriyet gazetesi kelebek röportajı

YazarMesaj
GeNe®aLs
Admin
Admin
GeNe®aLs

Kadın
İş/Hobiler : gezmek
Lakap : knight online oyuncusu
durum : hürriyet gazetesi kelebek röportajı 996
gruphepsiden kimsin : gülçin
tuttuğum takım : hürriyet gazetesi kelebek röportajı 1037

hürriyet gazetesi kelebek röportajı Empty
MesajKonu: hürriyet gazetesi kelebek röportajı   hürriyet gazetesi kelebek röportajı Icon_minitimeC.tesi Tem. 12, 2008 1:44 pm

Hepsi kızlarıyla keyifli bir Pazar sohbeti…
Üçüncü albümleri “Hepsi Şaka”yı tamamlayan Hepsi kızları, Kelebek’e şaşırtıcı bir itirafta bulundu: “Özel hayatımız yok. Bizim düzenimize ayak uyduracak bir erkekle karşılaşamadık daha! Olan da zaten durmuyor, gidiyor.”
Hepsi kızları, sevenlerinin karşısına üçüncü albümleri “Hepsi Şaka” ile çıkmaya hazırlanıyor. MFÖ’nün “Sakın Gelme”, Sezen Aksu’nun “Onu Alma Beni Al”, Bülent Ortaçgil’in “Beni Kategorize Etme”, Mirkelam’ın “Tavla” gibi şarkılarını yeniden yorumlayan Hepsi kızlarına bir de Kenan Doğulu’dan “Dört Peynirli Pizza” şarkısı gelmiş. Rakiplerinin olmadığını söyleyen grup üyeleri, kendilerine işlerinden dolayı dayanabilecek erkek olmadığını söylüyorlar.
n Kaçıncı albüm olacak bu?
- Eren: Tam iki senede hazırlandık ve üçüncü albümümüzle döndük.
n Bu albümün, öncekilerden farkı var mı?
- Eren: Çok farkı var. Öncekiler “Hepsi 1″ ve “Hepsi 2″ydi. Bunun adı bile farklı: “Şaka”! Şarkı sözlerinden dolayı bu adı verdik.
n Çok neşeli müzikler mi, yoksa komik sözler mi var? Neden “Şaka”?
- Yasemin: Şarkı sözleri, şakayla karışık bazı şeyleri ima ediyor. Biz de gayet teatral ve komik bir biçimde okuduk parçaları.
- Eren: Önceki albümlerde R&B tarzını kullanıyorduk. Bu albümü pop ağırlıklı yaptık. Biraz da elektronik müzik var. Bu arada daha da olgunlaştık tabii. Hepimiz çok geliştik. Bunun müziğimize de etkisi var.
- Gülçin: Cover parçalar kullandık. Sadece bir tane yeni parçamız var.
n Cover parçaların başarısı garanti midir? Neden yeni parçalar değil de, önceden söylenmiş parçalar?
- Eren: Bu parçalar bizim yıllardır, hep aklımızda olan ve en sevdiğimiz parçalardı.
- Cemre: Aslında biz bu albümü bir ara albüm olarak düşündük. “İki buçukuncu albümümüz” diyebiliriz!
- Eren: Parçaları oldukça değiştirdik. Eski hallerine benzemiyorlar artık. Bir de bu şarkılar çocukluğumuzun parçaları. Bu parçaların en güzel halleri zamanında yapılmış zaten. Biz sadece yorumumuzu kattık. Seçtiğimiz parçalar dönemlerinin en sevilen şarkıları. “Biz ilk söyleyen şarkıcılardan daha iyiyiz” gibi bir şeyle de çıkmıyoruz ortaya. Bir iddia için yapmadık bu albümü.
- Cemre: Evet bir iddia için yapmadık. Ama albüm çalışmaları bittiği zaman isimlere baktım, albümün kapağına baktım. “Şaka maka derken, güzel bir şey yapmışız biz” diye düşünmeden de edemedim.
n Her şey ne kadar şaka da olsa, cover yaptığınız için eleştiri oklarıyla karşı karşıya kalacağınızı biliyorsunuz değil mi?
- Cemre: Dilin kemiği yok. Eleştirmek istedikten sonra her şeyi eleştirebilirsiniz. Bir konu hakkında bilgi sahibi olan ya da olmayan herkes zaten konuşuyor. Biz şuna dikkat ediyoruz: Kimin eleştirisinden bize yararlı bir şey çıkar, kim sadece laf olsun diye konuşmuş… Kimi dikkate alıp, almayacağımıza karar verecek kadar kafamız çalışıyor!
n “Hepsi 1″ adındaki dizi filminiz devam ediyor. “Bundan böyle şarkıcılığın yanı sıra oyunculuk da yaparım” duygusu geldi mi üstünüze?
- Gülçin: Pek bilmediğimiz bir şeydi oyunculuk. Ama her bölümde daha da çok ısınıp, alışıyoruz.
- Yasemin: Gülçin’in dediği gibi zamanla alıştık oyunculuğa. Hiç kolay olmadı baştan.
- Cemre: Üstelik “Oyunculuk yapıyoruz” diyecek kadar oyunculuk yapmıyoruz.
- Gülçin: Oyunculuk bizim için yan iş. Şarkı söylüyoruz, dans ediyoruz… “Hepsi bir bütün” diye düşünüyoruz. Mesela müzikal yapmayı çok istiyoruz. Ama sadece oyunculuk yapmak gibi bir niyetimiz yok.
İŞ ARKADAŞI GİBİ DEĞİLİZ
Hepiniz çocukluktan beri arkadaşsınız. En iyi arkadaşların aynı zamanda iş arkadaşı olması nasıl bir duyguymuş?
- Yasemin: Ben onları iş arkadaşım olarak görmüyorum. Yaptığımızı da iş olarak görmüyorum.
- Eren: Biz iş arkadaşı olamayız ki! Öyle bir ruh haline girmedik hiçbir zaman. Evet bir iş yapıyoruz, para da kazanıyoruz. Ama “iş arkadaşı” gibi bir kalıbın içine giremedik.
- Cemre: İlk defa bize böyle bir soru soruluyor. Siz sormasanız, böyle bir şey aklımıza bile gelmezdi!
n Sonuçta birtakım sözleşmeler imzalayıp, konserlere çıkıyorsunuz. Konser günü hastalanabilirsiniz, canınız istemeyebilir. Ama o konsere çıkmak zorundasınız. O zaman yapılan şey, zevk olmaktan çıkmaz mı?
- Cemre: Konservatuvarda senelerce klasik bale yaptık. Orada neredeyse askeri eğitimle yetiştirildik! Grubumuzun adını Hepsi değil de “Disiplin” koysak daha uygun olurmuş!
- Yasemin: Okuldaki öğretmenimiz Rus’tu. O yetiştirdi bizi. Herhangi bir durumda kendi kendine; “Yapacaksın” diyorsun ve yapıyorsun.
n Gruba dışarıdan taze kan katılacak olsa tepkiniz ne olur?
- Eren: Tabii ki biz 4 kişiyiz. Dışarıdan biri girmek istese onun önce insani değerlerine bakarız. Bize yakışacak biriyse ona yabancılık çektirtmeyiz.
- Cemre: Ne gerek var! Ben istemem başka birini.
n Özel hayatlarınıza zaman ayırabiliyor musunuz?
- Gülçin: Özel hayatımız yok zaten. Özel hayat olarak duş aldığım ve çantamı hazırladığım zamanları söyleyebilirim.
- Yasemin: Set 22.00’de bitiyor. Sonraki iki saat bizim için özel hayat oluyor.
- Cemre: Geçen akşam Yasemin’le Ortaköy’e gittik. Biraz dolaşalım istedik. Bizim yıllardır hem saçımızla, hem makyajımızla ilgilenen Ahmet Yıldırım tesadüfen taksiden indi. “Sizin bu saatte dışarıda ne işiniz var? Şimdi annelerinizi arıyorum” diye söylendi. Yoldayken aradı, gidip gitmediğimizi öğrenmek için bir daha aradı. 23 yaşına geldik. Saat 22.30 ve Ortaköy’de yürüyüş yapıyoruz. Olay bu yani! Eskiden ünlülerin röportajlarını okurdum. “Özel hayatım yok. Sadece çalışıyorum” derlerdi. Ben de bu cümleyi her duyduğumda “Hadi oradan” derdim. Aaa! Bir baktım; gerçekmiş!
n Biriniz aşık olsa düzen bozulacak mı?
- Eren: Bizim düzenimize ayak uyduracak bir erkekle karşılaşamadık daha!
- Yasemin: Olan da zaten durmuyor, gidiyor!
- Cemre: “Ne yani benimle buluşmak için ajandana mı bakacaksın” şeklinde diyaloglardan sonra özel hayat kalmıyor!
- Eren: İşimiz bizim için o kadar önemli ki; “Sevgilimizi çağıralım da bari işte görüşelim” de demiyoruz.
n Peki istikrarlı sürdürebilen oldu mu hiç ilişkisini?
- Eren: 4 yıl sürdürdüm. Ama sonra o da bitti.
- Gülçin: Ben avantajlıydım. Hepsi grubu oluşmadan önce başlamıştı bizim ilişkimiz. O yüzden ancak iki buçuk yıl dayanabildi bana! “Sen istediğinde mi buluşacağız” ya da “Hep sana mı uyacağım” diye yakınıyorlar. Erkekler bu durumu kaldıramıyor.
- Cemre: “Ne demek senin işin var! Benim de işim var o zaman” şeklinde söyleniyorlar.
Keşke rakiplerimiz olsa
n Müzik dünyasında tek olmak nasıl bir duygu?
- Gülçin: Tek olmanın avantajları var. Bunu önceden de hissediyorduk ve bunun getirdiği bir rahatlık vardı. Zamanla daha da rahatladık galiba! Keşke bizim de yarışabileceğimiz birileri olsa.
n İnsanı tembelleştirir mi bir zaman sonra bu durum?
- Gülçin: Evet.
- Cemre: Bizim yarışımız sadece kendimizle. Buradaki dört kız da gerçekten hırslı kızlar. Canımızı dişimize takıp çalışıyoruz. Bir yandan dans dersleri, diğer taraftan şan dersleri… Birileri çıksa da biz de gaza gelsek!
- Eren: Biz her albümde farklı şeyler deniyoruz. Rakibimiz yok diye aynı şeyleri tekrarlamıyoruz. Çok daha iyisini yapmanın derdindeyiz.
- Cemre: Bizim yaptığımızı yapabilecek biri çıksa tabii ki biz daha da iyisini yapmaya çalışırız.
HÜRRİYET
çııÖÖçşHepsi grubu ilkokul yıllarını anlatıyorlar
Cemre: Ben Eren’den bahsedeceğim.Gülçin test kitabı alıyordu hep ama o çok gereksiz bulurdu. Anlamadığı konudan hemen özel ders alırdı. Her lafımı veya lafımızı eleştirirdi. Ama bize bir gün tiner attıktan sonra sus pus oldu.
Eren: Cemre tam bir inekti.Hep ders çalışırdı.Yazı yazmayı ve okumayı çok severdi.Ödev yapmaya da bayılırdı.Hep daha çok ödev isterdi sınıftakiler ona kızardı 13 yaşındayken falan renkli kalem krizi tutmuştu hep alıyordu.
Gülçin:Yasemin de çok uyuşuk ve unutkandı.Ödevlerini hep okulda yapardı.Hiç yazı yazmayı sevmezdi.Hep Cemre yazardı onun yerine.Bir de hep bizi rezil ederdi.
Yasemin:Gülçin çok güzel resim çizerdi.Resim silgisi,resim kelemi hatta 10 tane resim defteri alırdı bir yılda.Çok da tombikti.Bir sürü test kıtabı alırdı her gün getirirdi.Resmen kendine eziyet çektiriyordu.Bu arada her ders için ayrı kalemi,silgisi falan olurdu.İsraf yani Bir de çok tembeldi ama ders bakımından değil.Her şeyini ben taşırdım.Bir gün ben tuvalete gideceğim sen şunları otobüse koyuver dedi.İçinde 100 bin tane şey vardı.Ama yetişemedi ve eşyaları gideceği yere bıraktık Eren ve Cemre’yle.Dönüşte gördük onu az kalsın boğuyorduk…

çııÖÖçşhepsi grubu üyelerinin doğum günleri
Hepsinin doğum günlerini biliyor muydunuz ?
Eren : 18 Mayıs 1984
Cemre : 17 Şubat 1985
Gülçin : 30 Ekim 1985
Yasemin : 21 Eylül 1986
çııÖÖçşHepsi Grubunun En İyi Sesli Kızı Kim ?

Gülçin
Soru: Gruptaki güzel sesleri sıralasanız nasıl yaparsanız ?
Gülçin : Aslında ben dördümüzünde sesini iyi buluyorum. Kızlar grupta genelde benim sesimi çok sever özellikler Eren sesime bayılıyor.
Soru : Peki ses sıralamanız nedir acaba ?
Gülçin : Bence bana göre Cemre’nin sesi çok güzel istediği zaman kalın yapıyor istediği zmana yumuşak yapıyor sesini ses tonuyla çok güzel oynuyor sonra Yasemin’inki hoşuma gidiyor rock şarkıyı çok güzel seslendiriyor bunu ‘Sen Bir Tanesin’ şarkısında anladık bence kimse alınmasın ama bence sonuncu sesimiz Eren aslında onunda sesi çok güzel ama çok yumuşak bir sesi var umarım Eren bana kızmaz.

Yasemin
Soru : Gruptaki güzel sesleri sıralasanız kim birinci olur kim sonuncu ?
Yasemin : Ben Gülçin‘in sesine bayılıyorum sadece ben değil kızlarda Gülçin’in sesini çok seviyor çok güzel şarkı söylüyor güzel seslendirmeler yapıyor sonra Cemre’nin sesi çok hoşuma gidiyor Cemre’ninde sesini biz çok seviyoruz slov şarkıları çok hoş söylüyor sonra Eren’in sesi çok yumuşak Gülçin’in dediği gibi ama tabii haksızlık yapmayı sevmem onunda sesi çok güzel en sonda kendi sesimi seviyorum sesimin fazla güzel olduğunu sanmıyorum ama hayranlarım ve kızlar sesimi iyi buluyor.

Cemre
Soru : Gruptaki sesler nasıl ?
Cemre: Ben grupta en çok Gülçin‘in sesini beğeniyorum hatta biz ilk okuldayken bir ses yarışması yapmıştık Gülçin bizi bayağı bir farkla yenmişti o zaman Gülçin çok sevinmişti sonra Eren’in sesi hoşuma gidiyor yani Gülçin’den sonra bence kızlara katılmıyorum Eren’in sesi çok güzel bence yani sesini değerlendiriyor tamam biraz yumuşak sesi var ama güzel şarkılar söylüyor hakkını yememek lazım sonra kendim ile Yasemin’in sesini beğeniyorum Gülçin’in dediği gibi Yasemin süper rock şarkılar söylüyor yani kendi sesimide çok seviyorum sesim benim için çok önemli benim geleceğim sesimin sayesinde oluştu

Eren
Soru : Gruptaki sesleri sıralasanız hangisi birinci olabilir acaba ?
Eren : Ben Gülçin’in yerinde olmayı çok isterdim biliyorum bizim grubumuzu sevenlerin geneli beni seviyor geneldede yüzüm güzel olduğu için ama ben Gülçin’in yerinde olmayı gerçekten çok ama çok isterim sesinin kıymetini bilsin bence çok süper ama süper bir sesi var sonra Cemre’nin sesi çok güzel Cemre’de aynı Gülçin gibi sesini iyi dönüştürüyor rock olsun pop olsun ya da R&B olsun sesi bütün şarkılara uyuyor yani bence Cemre ile Gülçin grubun en iyi sesleri diyebilirim zaten Gülçin’in sesleri falan internet sitelerindeki anketlerde bile hep birinci oluyor bence de birinciliği hak ediyor diye düşünüyorum sonra Yasemin’in sesi Yasemin R&B şarkılarını hoş söylüyor önceden Yasemin ile bizim bir arkadaşımız vardı onların ikisi şarkı yarışması yapmıştı Yasemin’in o gün sesi kısılmıştı çok üzülmüştü ve tabii bizde üzülmüştük ama o günden sonra sesinin hala kısıldığını bazen zannediyor dediğim gibi bana kalırsa 1. Gülçin ve Cemre 2.Yasemin ve ben diyorum.

çııÖÖçşGrup hepsi ile ilgili a’dan z’ye herşey
A (AYAKKABILAR)
KIZLARIN VAZGEÇEMEDİKLERİ ŞEY AYAKKABILARI!ÇEŞİT ÇEŞİT SPOR AYAKKABILARINI ÇOK SEVİYORLAR.ÖZELLİKLE ESKİMİŞ,YIRTILMIŞ BİLE OLSA CONVERSELERİ ÇOK DEĞERLİ
-B (BACKSTREET BOYS)
DAHA KÜÇÜCÜKKEN BAKSTREET BOYS KLİPLERİ İZLEYİP,ŞARKILARINI EZBERE SÖYLÜYORLARDI.ŞİMDİ YAPTIKLARI MÜZİĞİ EN ÇOK ETKİLEYEN GRUP OLMUŞ BB
-C (CEMRENİN ANNESİ)
CEMRENİN MENAJERLİKLE UĞRAŞAN ANNESİ,KIZLAR MÜZİKLE İLK İLGİLENMEYE BAŞLAYIP, ALBÜM YAPMA HAYALLERİ KURDUKLARINDA ONLARA’DAHA ÇOK KÜÇÜKSÜNÜZ’DEMİŞ.AMA SONRA ELLERİNDEN TUTMUŞ…
-D (DANS)
ONLARIN HAYATININ EN ÖNEMLİ PARÇASI DANS!EN BÜYÜK KORKULARI BİR GÜN DANS ETMELERİNİ ENGELLEYECEK BİR SAKATLIK GEÇİRMEK.HALA DANS EĞİTİMLERİNİ SÜRDÜRÜYORLAR.DAHA NE KADAR İYİ DANS EDEBİLİRLER Kİ?
-E (EV)
BİR GÜN ÇOOOOK PARALARI OLURSA İÇİNDE MÜZİK VE DANS STÜDYOSU DA OLAN TATLI BİR EVLERİ OLSUN İSTİYORLAR.HATTA EREN İÇİNDE İHTİYACI OLAN HERŞEYİN BULUNDUĞU BİR TEKERLEKLİ EV,YANİ KOCA BİR KARAVAN İSTİYOR…
-F (FİLM)
”KISIK ATEŞTE 15 DK” FİLMİNDE ÜNLÜ OYUNCU KADER SAYAR (EYŞAN ÖZHİM) ‘DAN İMZA KOPARMAYA ÇALIŞAN 4 GENÇ KIZI CANLANDIRDIKLARI KISA BİR ROLLE SİNEMA DÜNYASINA DA ADIMLARINI ATTILAR
-G (GİRLBAND)
ONLAR BELKİ DE TÜRKİYENİN GÖRDÜĞÜ EN BAŞARILI GİRLBAND.HATTA”GİRLBAND”KONSEPTİNİ İLK TÜRKİYEYE GETİREN DE ONLAR DİYEBİLİRİZ.
-İ (İNATÇI)
GRUBUN EN İNATÇI KIZININ CEMRE OLDUĞU KONUSUNDA BÜTÜN ÜYELER HEM FİKİR.BİR ŞEYİ İSTEMEDİĞİNDE YAPTIRMAK ÇOK GÜÇ OLUYORMUŞ…
-J (JUSTİN TIMBARLAKE)
KIZLAR DA BİZİM GİBİ JUSTİNİ ÇOK SEVİYOR.EREN JUSTİNLE TANIŞSA ONA ”ÖZGÜR ARASI”TANIYOR MUSUN? DİYE SORUCAKMIŞ
-K (KONSERVATUAR)
DÖRDÜ DE DEVLET KONSERVATUARINDA BALE EĞİTİMİ ALDI.CEMRE VE YASEMİN KLASİK BALE EĞİTİMİNE DEVAM EDERKEN,GÜLÇİN VE EREN İSE MODERN DANS EĞİTİMİ ALIYORLAR…
-M (MURAT BOZ)
”YALAN”ŞARKISINDA Kİ GİZEMLİ ERKEK VOKALİN SAHİBİ ŞİMDİLER DE BİZİM DE ÇOK SEVDİĞİMİZ MURAT BOZDU.AMA KLİPTE OYNAYAN O DEĞİL…
-N (NİL KARAİBRAHİMGİL)
KIZLAR NİLİN YAPTIĞI ŞARKILARI ÇOK SEVİYOR.GEÇEN YAZ BOL BOL NİLİN PIRLANTA ALBÜMÜNÜ İZLEMİŞŞLERR…
-O (OLMAZ OĞLAN)
BİZ ONLARI İLK OLMAZ OĞLANLA TANIDIK.İLK ALBÜMLERİNDEN ÇIKAN OLMAZ OĞLAN KLİBİYLE HEPİMİZ ONLARIN DANS FİGÜRLERİNİ TAKLİT EDER OLDUK…
-P (PAPARAZİLER)
SİZ HİÇ HEPSİYİ BİR MAGAZİN PROGRAMINDA SEVGİLİLERİYLE YAKALANIRKEN GÖRDÜN MÜ?GÖREMEZSİNİZ.ÇÜNKÜ ONLAR MAGAZİNCİLERİ ATLATMAK KONUSUNDA BİR NUMARA!HİÇBİR ŞEKİLDE ÖZEL HAYATLARIYLA GÜNDEME GELMEK İSTEMİYORLAR!!!
-R (R’n b
HEPSİ HALA TÜRKİYENİN İLK VE TEK RNB KIZ GRUBU OLMA UNVANINI KORUYOR.DÜNYAYI KASIP KAVURAN BU MÜZİK TÜRÜNÜ TÜRKİYE DE BİRÇOK İNSAN OLARLA TANIDI VE ONLAR KENDİLERİNİN DE SEVDİĞİ BİR TÜRDE MÜZİK YAPARAK BAŞARIYI YAKALADILAR
-T (TATİL)
ONLAR ÜNLÜ OLDUKLARINDAN BERİ DOĞRU DÜZGÜN TATİL YAPAMIYOR.YAZIN PEŞLERİNDEN AYRILMAYAN PAPARAZZİLER YÜZÜNDEN DENİZE,HAVUZA BİLE GİREMİYORLAR.HATTA TATİLE GİDİP OTEL ODALARINDAN ÇIKMADIKLARI BİLE OLMUŞ…
-Ü (ÜÇ KALP)
İLK ALBÜMLERİNDEN ÇIKAN ÜÇ KALP ONLARIN NADİR SLOW ŞARKILARINDAN BİRİ.YENİ ALBÜMLERİNDE İSE HİÇ SLOW ŞARKI YOK!!!
-Y (YASEMİN AKAT)
HEPSİ 2 ALBÜMÜNÜN ÇIKIŞINDAN SONRA Kİ SAHNE VE TELEVİZYON ÇALIŞMALARI İÇİN KOSTÜM TASARIMLARINI YASEMİN AKAT YAPMIŞ…
-Z (ZEYTİN)
EREN ASLA ZEYTİN VE PEYNİR YEMİYOR

hürriyet gazetesi kelebek röportajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-